Kiinan kansallisen korkeajännitelaitteiden laadunvalvonta- ja tarkastuskeskuksen sertifioima valmistaja SARAH Electric jatkaa 13,2 KV:n kuivatyyppisten muuntajien päivityksen edistämistä teknisten innovaatioiden avulla ja tarjoaa tehoratkaisulaitteita maailmanlaajuisille asiakkaille. Käytämme modulaarista rakennetta standardoiduilla liukukisoilla alaosassa, mikä tukee nopeaa kaapin yhdistämistä tai itsenäistä asennusta, säästää tilaa ja lyhentää rakennusaikaa.
SARAH:n kestävä 13.2KV kuivatyyppinen muuntaja, suunniteltu erityisesti 10kV-24kV keskijännitteen jakeluskenaarioihin, jossa käytetään edistynyttä epoksihartsityhjiövalutekniikkaa, hyvä eristyskyky ja mekaaninen lujuus. Tuotetta käytetään laajalti teollisuuslaitoksissa, liikerakennuksissa, datakeskuksissa, rautatieliikenteessä ja muissa paikoissa, jotka vaativat erittäin korkeaa virransyötön luotettavuutta, joten se on ihanteellinen valinta korvaamaan perinteiset öljyupotetut muuntajat.
Etu
1. Täysin kuiva rakenne, ei syttyvää tai räjähtävää öljyä, mikä poistaa palovaarat; Epoksihartsikapselointi estää tehokkaasti kosteuden ja pölyn, mukautuu ankariin ympäristöihin ja alentaa ylläpitokustannuksia.
2. Tyhjäkuormitushäviö on pienempi kuin 30 % perinteisiin malleihin verrattuna, ja kuormitushäviö on optimoitu lämpötilan nousurajalle 120 ℃. 13.2KV Dry Type Transformer täyttää kansainväliset standardit, kuten IEC 60076 ja GB 1094, mikä auttaa yrityksiä saavuttamaan hiilineutraaliustavoitteensa.
3. Oikosulkuimpedanssin optimointi (4 % -6 %) yhdistettynä F-luokan eristemateriaaliin kestää lyhytaikaista ylikuormitusta, joka on 1,5 kertaa nimellisvirta, mikä varmistaa sähköverkon vakaan toiminnan äkillisillä kuormituksilla.
4. Melutaso on säädetty 46-53dB (A) alueelle, mikä täyttää kaupunkialueen melupäästöstandardit. Muuntaja sopii kohtauksiin, kuten sairaaloihin ja kouluihin, jotka ovat herkkiä ääniympäristöille.
Tekniset tiedot
Parametri
SC(B)10-10kV sarja
SC(B)11-20kV sarja
SC(B)13-24kV sarja
Mallisarja
SC(B)10-10kV
SC(B)11-20kV
SC(B)13-24kV
Nimelliskapasiteetti
30-2500kVA
30-2500kVA
30-2500kVA
Ei kuormitushäviötä
170-4000W
170-3240W
-
Kuormitushäviö (120℃)
705-17170W
705-17170W
-
Oikosulkuimpedanssi
4–6 %
4–6 %
-
Ei kuormitusvirtaa
0,4–1,7 %
0,4–1,7 %
-
Melutaso
46-53dB(A)
46-53dB(A)
-
Paino
330-5535kg
330-5535kg
-
Huomautus: SC (B) 13 -sarjan parametrit ovat yhteensopivia SC (B) 11 -sarjan kanssa, ja tietyt arvot voivat viitata vastaavaan jännitetasotaulukkoon.
Malli
No-Load menetys (W)
Kuorman menetys (120 ℃) (W)
Oikosulku Imped ance %
No-Load nykyinen %
Äänitaso (LPA)dB
Paino kg
SC(B)10-30/10
190
705
1.7
46
330
SC(B)10-50/10
270
995
1.4
46
450
SC(B)10-20/10
370
1380
1.2
48
600
SC(B)10-100/10
400
1570
1.1
48
680
SC(B)10-125/10
472
1845
1.0
48
780
SC(B)10-160/10
545
2125
0.9
48
960
SC(B)10-200/10
625
2525
0.8
50
1170
SC(B)10-250/10
720
2755
4
0.7
50
1370
SC(B)10-315/10
880
3470
6
0.6
50
1490
SC(B)10-400/10
980
3990
0.6
51
1670
SC(B)10-500/10
1160
4880
0.5
51
1855
SC(B)10-630/10
1300
5960
0.5
51
2110
SC(B)10-800/10
1520
6950
0.5
51
2540
SC(B)10-1000/10
1770
8130
0.5
51
3050
SC(B)10-1250/10
2090
9690
0.4
52
3450
SC(B)10-1600/10
2450
11730
0.4
52
4040
SC(B)10-2000/10
3320
14450
0.4
53
4655
SC(B)10-2500/10
4000
17170
0.4
53
5535
SC(B)11-30/20
170
705
1.7
46
330
SC(B)11-50/20
245
995
1.4
46
450
SC(B)11-80/20
330
1380
1.2
48
600
SC(B)11-100/20
360
1570
1.1
48
680
SC(B)11-125/20
420
1845
1.0
48
780
SC(B)11-160/20
490
2125
0.9
48
930
SC(B)11-200/20
560
2525
0.8
50
1170
SC(B)11-250/20
650
2755
4
0.7
50
1370
SC(B)11-315/20
790
3470
6
0.6
50
1490
SC(B)11-400/20
880
3990
0.6
51
1670
SC(B)11-500/20
1040
4880
0.5
51
1855
SC(B)11-630/20
1170
5960
0.5
51
2110
SC(B)11-800/20
1370
6950
0.5
51
2540
SC(B)11-1000/20
1590
8130
0.5
51
3050
SC(B)11-1250/20
1880
9690
0.4
52
3450
SC(B)11-1600/20
2210
11730
0.4
52
4040
SC(B)11-2000/20
2750
14450
0.4
53
4655
SC(B)11-2500/20
3240
17170
0.4
53
5535
Sovellusskenaariot
Raskaan teollisuuden skenaariot, kuten metallurgia, kemiantekniikka ja mekaaninen valmistus, soveltuvat erittäin pölyisissä ja kosteissa ympäristöissä.
Ostoskeskukset, toimistorakennukset ja hotellit täyttävät suuren kuormituksen ja alhaisen melutason vaatimukset.
Varmista keskeisten laitteiden keskeytymätön virtalähde metroasemilla, lentokentillä ja datakeskuksissa.
Aurinkosähkövoimalaitokset, tuulipuistojen tehostusasemat, jotka on mukautettu uusiutuvan energian vaihteleviin kuormituksiin.
FAQ
Kysymys 1: Mitä eroa on kuivatyyppisten muuntajien ja öljyupotettujen muuntajien välillä?
V: 13,2KV:n kuivatyyppinen muuntaja käyttää epoksihartsia tai ilmaeristystä, jonka öljytön rakenne on turvallisempi ja ympäristöystävällisempi ja sopii sisäasennukseen; Öljyupotetuilla muuntajilla on parempi lämmönpoistokyky, mutta ne vaativat säännöllistä öljynlaadun ylläpitoa ja sopivat ulkotiloihin tai itsenäisiin jakelutiloihin.
Q2: Kuinka valita sopiva muuntajakapasiteetti?
V: Suosittele laskentaa, joka perustuu kokonaiskuormitustehoon kerrottuna 1,2-kertaisella redundanssikertoimella, samalla kun otetaan huomioon seuraavan 3-5 vuoden laajennustarpeet. Esimerkiksi, jos kokonaiskuormitusteho on 800 kW, voidaan valita 1000 kVA malli.
Q3: Kuinka pitkä tuotteen takuuaika on?
V: Vakiotakuuaika on 18 kuukautta, mikä tarjoaa elinikäisen teknisen tuen ja huoltopalvelut.
Sähkömuuntajaa, ylijännitesuojaa, sulakkeen katkaisua tai hinnastoa koskevat tiedustelut jätä meille sähköpostisi, niin olemme sinuun yhteydessä 24 tunnin sisällä.
Käytämme evästeitä tarjotaksemme sinulle paremman selauskokemuksen, analysoidaksemme sivuston liikennettä ja mukauttaaksemme sisältöä. Käyttämällä tätä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.Tietosuojakäytäntö